Reklama

Reklama

Nowy spot rządu nawiązuje do filmu "Kiler". Premier o "milionach" dawek szczepionki

"Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw COVID-19" - stwierdził w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do rządowego spotu. Wystąpili w nim aktorzy Cezary Pazura i Sławomir Orzechowski, znani z filmu Juliusza Machulskiego "Kiler". Szef rządu dodał, że wkrótce do naszego kraju trafią "kolejne miliony dawek" preparatów przeciw COVID-19.

We wspomnianym przez Morawieckiego nagraniu występuje ambasador akcji szczepień Cezary Pazura. Pojawił się też inny aktor Sławomir Orzechowski, który w filmie Juliusza Machulskiego grał "prawdziwego Kilera". Pazura wcielał się tam w postać Jurka Kilera, taksówkarza, którego posądzono o bycie płatnym zabójcą.

"Nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw COVID-19! Ale spokojnie, wystarczy dla wszystkich, nawet dla Kilerów dwóch" - napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, do którego dołączono spot promujący akcję szczepień. Podkreślił ponadto, że wykonano już ponad 10 mln szczepień, a do Polski trafią w tym miesiącu kolejne miliony dawek.

Reklama

Szczepienia otwarte dla wszystkich dorosłych

Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Według przyjętego harmonogramu w niedzielę możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymały już ostatnie roczniki - 2000-2003. To osoby w wieku od 18 do 21 lat, które nie zgłosiły na początku roku chęci zaszczepienia, wypełniając specjalny formularz na stronie pacjent.gov.pl. Jeśli to uczyniły, mogły to zrobić wcześniej, czyli od wtorku, 4 maja w ramach zapowiadanego przez rząd przywileju wynikającego z takiej deklaracji.

Według deklaracji rządu do końca II kwartału 2021 roku wykonanych będzie ponad 20 mln szczepień. Jak w poniedziałek podało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano 78 812 szczepień przeciw COVID-19 w ciągu doby. Suma wszystkich iniekcji wzrosła więc do 13 764 238. W pełni zaszczepionych jest 3 671 671 osób.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy