Reklama

Reklama

Nowy Ład. Konwencja programowa PiS przełożona

Zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

- Odnotowywany duży przyrost zakażeń koronawirusem spowodował, że zdecydowaliśmy się przełożyć konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miał zostać zaprezentowany Nowy Ład - powiedziała w czwartek Czerwińska.

- Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze - zapewniła.

Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Ostatnie dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że odnotowano 27 278 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej w tym roku. Dotąd w tym roku najwięcej nowych przypadków (25 052) zanotowano w środę 17 marca. Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu - 4408 i w woj. śląskim - 3788, najmniej w woj. podlaskim - 486.

Reklama

W Polsce od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 1 984 248 osób, z których 48 388 zmarło.

W ostatnią sobotę PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu. Zgodnie z zapowiedzią Nowy Ład - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama