Reklama

Reklama

Nowy bilans zakażeń. 17. ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W sumie w sobotę COVID-19 wykryto już u 92 osób. Resort przekazał także informację o śmierci 70-latka leczonego w Lublinie. Tym samym łączny bilans zakażonych w naszym kraju to 1481 osób, 17 z nich zmarło.

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące" - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Nowe potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, ośmiu osób z woj. podlaskiego, sześciu osób z woj. dolnośląskiego, pięciu osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Reklama

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1481, z czego 17 osób zmarło.

Tylko w sobotę resort zdrowia poinformował już o 92 przypadkach COVID-19.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

264
6
285
5
296
4
84
269
1
72
1
228
5
89
1
313
6
1070
4
186
3
580
9
178
1
239
317
2
1181
11
Ładowanie...

Szczegóły nowych przypadków

Wielkopolskie: Trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem to starsza kobieta z powiatu ostrowskiego, starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu gnieźnieńskiego. Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, przebywają w domach. Wiadomo, że każda z nich miała kontakt z osobą zakażoną.

Lubelskie: 70-letni pacjent z infekcją COVID-19 zmarł w sobotę w szpitalu klinicznym nr 1 w Lublinie "w przebiegu niewydolności wielonarządowej". Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Lublinie w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących.

Nowo wykryty w regionie przypadek zakażenia dotyczy kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego. Jest w stanie dobrym.

Małopolskie: Wśród zarażonych jest dwójka mieszkańców powiatu krakowskiego - młoda kobieta i młody mężczyzna, a ponadto kobieta w sile wieku z powiatu bocheńskiego i osoba niepełnoletnia z powiatu myślenickiego.

Podkarpackie: Kolejny przypadek zakażenia potwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego, który jest hospitalizowany.

Warmińsko-mazurskie: Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą młodego mężczyzny z Elbląga i mężczyzny w średnim wieku z powiatu iławskiego. Obaj są w stanie dobrym, hospitalizowani. Jedna z tych osób to komendant powiatowy policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Podlaskie: W regionie jest osiem nowych przypadków zakażenia. Większość z tych osób wróciła z zagranicy. Nowi chorzy to białostoczanka w sile wieku, trzech młodych mężczyzn - również z Białegostoku - którzy wrócili z Francji, mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, który wrócił z Holandii, nastolatek - mieszkaniec tego samego powiatu, młoda białostoczanka, która wróciła z Wielkiej Brytanii oraz młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, który wrócił do kraju z Niemiec.

Świętokrzyskie: Pięć nowych przypadków zakażenia dotyczą mieszkanek powiatu skarżyskiego. To cztery kobiety w sile wieku i jedna młoda.Trzy z kobiet to pracownice szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej: lekarka i dwie pielęgniarki. 

Łódzkie: Potwierdzono 14 nowych przypadków zakażenia. Dotyczą one: jednej dziewczynki, trzech kobiet w średnim wieku, trzech młodych kobiet, jednego młodego mężczyzny, dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz czterech starszych mężczyzn. Są to osoby w wieku od 12 do 90 lat.

Dolnośląskie: Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych sześciu osób. Trzy są hospitalizowane w szpitalach we Wrocławiu, Bolesławcu i Wałbrzychu. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej. 

Opolskie: Koronawirusa wykryto u nastolatka mieszkającego w powiecie strzeleckim. Chory przebywa w kwarantannie domowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne