Reklama

Reklama

Nowe zasady izolacji dla medyków i służb mundurowych

Dla medyków i służb mundurowych od przyszłej środy po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 izolacja będzie trwała 7 dni, ale od 5. dnia można wykonać test; jeżeli jego wynik będzie ujemny, to będzie to zwalniało z izolacji - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa zdrowia powiedział, że dla medyków i służb mundurowych od przyszłej środy po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 izolacja będzie trwała 7 dni, ale od 5. dnia można wykonać test. Jeżeli jego wynik będzie ujemny, to będzie to zwalniało z izolacji.

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz poinformował również, że kwarantanna dla służb medycznych oraz mundurowych zostaje skrócona do okresu 5 dni. - Po tym okresie nie trzeba się testować - dodał. 

W piątek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły kolejne 57 262 nowe przypadki koronawirusa. Zmarło 271 osób z COVID-19. Ponadto ponad milion osób przebywa na kwarantannie.

Nowe zasady kwarantanny

Reklama

Z kolei od wtorku dla wszystkich obowiązują nowe zasady kwarantanny.

Zgodnie z rozporządzeniem w odniesieniu do osób, u których nie wystąpiły objawy choroby COVID-19, oraz osób, które miały styczność ze źródłem zakażenia, kwarantanna będzie kończyła się po siedmiu dniach (wcześniej po 10 dniach).

Osoby, które rozpoczęły odbywanie kwarantanny przed dniem wejściem w życie rozporządzenia, odbywają ją na wcześniejszych zasadach.

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na COVID-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu, zakazane są więc np. spacery z psem czy wyjście do sklepu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem.

Studniówka 2022. Piąta fala pokrzyżuje plany niektórych maturzystówWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy