Reklama

Reklama

Nowe zakażenia koronawirusem. Dane Ministerstwa Zdrowia

Mamy 1910 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 350 to ponowne zakażenia - informuje w czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 24 osoby, z czego z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 15 osób.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1910 zakażeń koronawirusem, 350 to ponowne zakażenia. Zmarły 24 osoby. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło 15 osób. 

W ciągu ostatniej doby wykonano 11062 testy, a 2116 testów miało wynik pozytywny. 

Od 4 marca 2020 roku wykryto 6 323 108 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 144 463 ponowne. Zmarło 117 847 osób.

Co powoduje cięższy przebieg koronawirusa? 

- Czynnikami powodującymi cięższy przebieg COVID-19 są otyłość, podeszły wiek, cukrzyca, zaburzenia odporności, a także przewlekłe choroby układu oddechowego i krążenia - powiedział w rozmowie z PAP specjalista chorób wewnętrznych i medycyny ratunkowej dr n. med. Rafał Cudnik.

Reklama

Ekspert został również zapytany o to, jak wygląda przebieg choroby u pacjentów. 

- Większości są to łagodne przebiegi, ale zdarzają się pacjenci, którzy z uwagi na częściowe zajęcie miąższu płucnego wymagają hospitalizacji. Kierujemy ich do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Jeżeli nie ma możliwości przyjęcia do centrum, chociażby z powodu braku miejsc, to na oddziałach szpitalnych mamy przygotowane miejsca izolowane dla takich pacjentów. Chorzy z niewydolnością oddechową, wymagający intensywnej terapii, są hospitalizowani na szpitalnych oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy