Reklama

Reklama

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Już 627 zakażonych

Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 627 po tym, gdy patogen wykryto u kolejnych 64 osób – podało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia. W wyniku COVID-19 zmarło siedem spośród zakażonych osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia. Tym samym liczba osób, u których wykryto COVID-19, wzrosła do 627.

Nowe przypadku dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, sześć osób z woj. wielkopolskiego, pięciu osób z woj.śląskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, dwóch osób z woj. lubuskiego oraz po jednej osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Siedem ofiar śmiertelnych

W wyniku COVID-19 zmarło w Polsce siedem spośród zakażonych osób, z czego o dwóch resort zdrowia poinformował w niedzielę: o 43-letnim mężczyźnie hospitalizowanym w Radomiu i o 37-letniej kobiecie, która przebywała w szpitalu w Poznaniu. 

Reklama

Co wiadomo o nowych zakażonych?

Łódzkie: W woj. łódzkim jest 15 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą one pięciu młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku i małego dziecka. Są to osoby między 2. a 54. rokiem życia. Ich stan jest dobry. Część chorych miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju, a pozostałe wróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i z Włoch.

Lubelskie: Na terenie woj. lubelskiego jest jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjentki jest średni.

Warmińsko-mazurskie: Jeden nowy przypadek zakażenia dotyczy kobiety w średnim wieku z powiatu olsztyńskiego, która wróciła z Anglii. Jest w szpitalu zakaźnym w Ostródzie, a jej stan określa się jako dobry.

Śląskie: COVID-19 wykryto u pięciu kolejnych osób. W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta i mężczyzna w sile wieku i w stanie zdrowia, które można określić jako średni. Byli w Austrii i po powrocie znajdowali się w kwarantannie domowej. Obecnie są hospitalizowani. W izolacji domowej przebywa z kolei kobieta w sile wieku, która jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Częstochowie. Prawdopodobnie zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. W cieszyńskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowana jest z kolei jedna z mieszkanek tego powiatu w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie, a źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia. Jako średni określają lekarze stan zdrowia kobiety w sile wieku, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny chorzowskiego szpitala. Zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. 

Wielkopolskie: Potwierdzono kolejne sześć przypadków zakażenia. Wśród osób zdiagnozowanych jest czworo mieszkańców powiatu poznańskiego. Młoda kobieta, młody mężczyzna oraz jeden mężczyzna w starszym wieku przebywają w kwarantannie domowej, wszyscy mieli kontakt z osobą zakażoną, a ich stan określono jako dobry. Kolejną zdiagnozowaną osobą jest mężczyzna w średnim wieku, który w stanie dobrym przebywa w kwarantannie domowej. Wrócił z zagranicy, gdzie prawdopodobnie doszło do zakażenia. Koronawirusa SARS-CoV-2 wyryto również u kobiety w średnim wieku, mieszkanki powiatu jarocińskiego, która jest hospitalizowana w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Kobieta jest w stanie dobrym, miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Patogen potwierdzono również u mężczyzny w podeszłym wieku. Mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego przebywa w poznańskim szpitalu zakaźnym. Jego stan jest dobry.

Dolnośląskie: Koronawirusa wykryto u 10 kolejnych osób. Cztery są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a pozostałe zostały poddane kwarantannie domowej.

Małopolskie: Potwierdzono cztery kolejne przypadki zakażenia. Wśród pacjentów jest pochodzący z Podsarnia na Orawie (pow. nowotarski) poseł PiS Edward Siarka. Przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zakażeni wirusem są także młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i mężczyzna z powiatu dąbrowskiego. Stan wszystkich jest dobry, będą przebywać w izolacji domowej.


Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

314
6
195
2
288
1
89
1
269
2
85
4
244
2
96
3
214
2
1048
3
217
522
6
180
1
279
287
3
1221
10


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne