Reklama

Reklama

Nowe prognozy MOCOS: Najwięcej zakażeń w drugim tygodniu lutego

Przełom drugiego i trzeciego tygodnia lutego przyniesie najwięcej zakażeń koronawirusem - wynika z najnowszej prognozy naukowców z MOCOS. Według średniej modelowań dzienny przyrost może sięgnąć około 120 tys. przypadków.

Grupa MOCOS (Modeling Coronavirus Spread) to międzynarodowy interdyscyplinarny zespół naukowców zajmujący się modelowaniem epidemii COVID-19. Naukowcy m.in. z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz eksperci z Nokia Wrocław, EY GDS Poland oraz MicroscopeIT opublikowali krótkoterminową prognozę pandemii do 21 lutego 2022 r.

Prognozy MOCOS. Kiedy liczby zakażeń zaczną maleć?

Z prognoz rozwoju pandemii wynika, że szczyt tej fali ma przypaść na drugi tydzień lutego. Wówczas ze średniej modelowań wynika, że 7-dniowa średnia liczba zakażeń wyniesie 121 tys. Liczba nowych przypadków ma zacząć spadać od 11 lutego.

Reklama

Z kolei według średniej modelowań 7-dniowa średnia liczba zgonów osiągnie szczyt 14 lutego i wyniesie 628. Później ta liczba również ma spadać.

Jeśli chodzi o liczbę hospitalizacji, najwięcej - według średniej modelowań - ma przypaść na drugą połowę lutego. Naukowcy spodziewają się wówczas w szpitalach 26,8 tys. pacjentów z COVID-19.

Kiedy szczyt pandemii?

Tydzień temu minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej mówił, że eskalacja pandemii COVID-19 wpływa na przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia scenariusze.

- Najkorzystniejsze zakładają apogeum na poziomie 60 tys. zakażeń dziennie, najgorsze nawet 140 tys. Apogeum pandemii może nastąpić w połowie lutego lub na początku marca - powiedział minister.

Ministerstwo Zdrowia w czwartek podało, że badania potwierdziły kolejny najwyższy dobowy wynik w pandemii - 57 659 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły 262 osoby z COVID-19.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy