Reklama

Reklama

Nowe obostrzenie. Spotkania tylko do pięciu osób

Premier Mateusz Morawiecki wspólnie m.in. z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosił w piątek (23 października) nowe obostrzenia w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju. Jednym z nich jest zakaz spotkań w grupach powyżej pięciu osób. Są jednak pewne wyjątki.

24 października zacznie obowiązywać w Polsce ograniczenie imprez, spotkań i zebrań oraz zgromadzeń publicznych do pięciu osób spoza gospodarstwa domowego. 

Wyjątek stanowią osoby mieszkające razem lub przebywające w jednym miejscu, pomieszczeniu w celach zawodowych (np. na budowie).

- Widzimy wyraźnie, że również w ostatnich dniach dochodziło do spotkań dużych grup osób i mamy przekonanie, i takie też jest zdanie epidemiologów, że były to źródła i ogniska zakażeń - mówił premier Morawiecki.

Czy to znaczy, że nie będą mogły się odbywać np. kursy językowe?

Reklama

- Generalnie ta reguła będzie regułą obowiązującą wszędzie - odpowiedział minister zdrowia, pytany o zakres nowego obostrzenia. Więc lektoraty w grupach sześcioosobowych będą złamaniem nowego obostrzenia.

Pełna lista nowych zakazów dostępna jest TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy