Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. Wiceminister zdrowia: Decyzja w ciągu dwóch tygodni

Obowiązujące od 1 grudnia nowe przepisy pandemiczne to jeden z kroków przejściowych. W ciągu następnych dwóch tygodni zdecydujemy, czy będą kolejne obostrzenia – powiedział podczas konferencji prasowej w Łodzi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Jak dodał, dotychczasowe restrykcje spowodowane są pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa.

Na pytanie o kolejne możliwe obostrzenia dotyczące m.in. tzw. certyfikatów covidowych, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedział, że na razie resort skupia się na bieżącej walce z pandemią podczas czwartej fali zakażeń i zachorowań.

Nowe obostrzenia z powodu Omikronu

- Te działania, które podjęliśmy dotychczas, czyli wprowadzenie nowych obostrzeń od 1 grudnia, to jeden z kroków przejściowych na najbliższe dwa tygodnie. Wiąże się to z występowaniem nowego wariantu koronawirusa Omikron- zaznaczył Gadomski.

- W piątek testowaliśmy dwie dawki na obecność SARS-CoV w wariancie Omikron. Okazało się, że był to wariant Delta - powiedział wiceminister i dodał, że testowanych jest kolejnych sześć dawek na obecność nowej wersji patogenu - przekazał.

Reklama

Kolejne obostrzenia? Decyzja w ciągu dwóch tygodni

- W ciągu dwóch następnych tygodni będziemy decydować, czy będą kolejne obostrzenia - podkreślił.

W piątek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 26 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 1461 w Łódzkiem.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy