Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. W sklepach limity osób

W związku z objęciem całej Polski czerwoną strefą, od soboty w całym kraju będą obowiązywały nowe obostrzenia. W sklepach obowiązywać będą limity osób robiących zakupy i godziny dla seniorów powyżej 60. roku życia.

W piątek premier Mateusz Morawieckie poinformował o nowych obostrzeniach epidemicznych, które wejdą w życie od soboty, 24 października. Cała Polska znajdzie się też w strefie czerwonej.

W związku w rozwojem epidemii i rozszerzeniem strefy czerwonej na cały kraj, szef rządu przypomniał o restrykcjach, jakie obowiązują w handlu. Chodzi m.in. o limity osób w placówkach handlowych w zależności od ich wielkości. 

Limity w sklepach

Dla sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych przewidziano pięć osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych powierzchni obowiązuje limit - jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Reklama

Ponadto we wszystkich placówkach handlowych wciąż trzeba pamiętać o noszeniu maseczek ochronnych, sklepy mają obowiązek udostępnić klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

Godziny dla seniorów

W sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i w placówkach pocztowych nadal obowiązują godziny dla seniorów, zgodnie z którymi od 10.00 do 12.00 zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Premier w piątek zawrócił się z prośbą do seniorów powyżej 70. roku życia o ograniczenie kontaktów rodzinnych, o nieprzemieszczanie się i pozostanie w domach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy