Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. Nauka zdalna i zamknięte szkoły w związku z epidemią koronawirusa

Podczas konferencji prasowej w środę (4.11) premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nauka w trybie zdalnym zostaje rozszerzona o klasy 1-3 szkół podstawowych. Obostrzenie zacznie obowiązywać od poniedziałku 9 listopada.

Premier poinformował także, że nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych zostaje przedłużone do końca listopada. 

Apel

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował na konferencji prasowej, żeby pozostać w domach, ponieważ - jak mówił - według analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić około 5 tys. osób. "Po miesiącu możemy mieć ok. 150 tys. osób więcej niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się tych zasad, które określamy" - powiedział premier.

Premier mówił, że po długiej dyskusji na forum rządu i z ekspertami zapadła decyzja o rozszerzeniu zasad bezpieczeństwa.

Reklama

Te środki zapobiegawcze muszą być rozszerzone, pierwszy z nich to rozszerzenie nauczania zdalnego również na klasy od 1 do 3 i przedłużenie okresu pracy zdalnej dla uczniów powyżej 4 klasy do końca listopada. Na dzisiaj podajemy datę 29 listopada, być może będziemy musieli ją przesunąć" - powiedział premier.

Bon dla nauczycieli

Szef rządu zapowiedział przyznanie bonu dla nauczycieli w wysokości 500 zł, który ma pomóc w pokryciu kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do pracy, np. kamerki internetowej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne