Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia na Wielkanoc. Dziś konferencja premiera

W czwartek mają zostać ogłoszone nowe restrykcje, które obejmą okres świąt wielkanocnych. Dodatkowe obostrzenia zostaną wprowadzone na dwa tygodnie – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Konferencja prasowa na ten temat odbędzie się o godz. 11. Będziemy ją relacjonować na żywo na stronie Interii.

W okresie okołoświątecznym ponownie będą zamknięte duże sklepy i salony usługowe. Rozważana jest kwestia żłobków i przedszkoli - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej, które odbyło się w środę wieczorem. Rada jest organem doradzającym rządowi w kwestii pandemii.

Eksperci wskazywali, że jeśli z danych wynika, że obecnie młodsze dzieci wyraźnie częściej się zakażają i mogą być źródłem choroby swoich rodziców i dziadków, to żłobki i przedszkola będą zamknięte. Jednak decyzje w tej sprawie nie zapadły. Nie było też mowy o zakazie przemieszczania. - Raczej będą apele o to, aby zmniejszyć mobilność w okresie świątecznym - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska.

Reklama

Rząd wprowadzi nowe ograniczenia w kościołach? 


Pod dużym znakiem zapytania pozostaje kwestia dodatkowych restrykcji w kościołach w związku z Wielkanocą. Członkowie Rady Medycznej wyraźnie wskazywali, że muszą być wprowadzone znaczne ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach, a może nawet zamknięcie. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski i sekretarz generalny KEP biskup Artur Miziński zwrócili się ze wspólnym apelem do proboszczów - o poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, oraz przestrzegania zasad reżimy sanitarnego. 

Czytaj także: Wielkanoc podczas pandemii. Wspólny apel ministerstwa zdrowia i episkopatu

W Polsce pogarsza się sytuacja w związku z trwająca pandemią koronawirusa. W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że wykryto 29 978 nowych przypadków koronawirusa. To najwięcej od początku epidemii. Zmarło też 575 chorych pacjentów. Od marca ubiegłego roku w kraju zdiagnozowano ponad 2,1 mln zakażonych COVID-19. Dla ponad 50,3 tys. choroba ta zakończyła się śmiercią.

Stale rośnie też obłożenie w szpitalach leczących pacjentów z COVID-19. 

Ładowanie...
Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne