Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. Co z basenami? Ministerstwo Sportu przedstawia zasady

W czwartek (15 października) premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili nowe obostrzenia w kraju. Zmiany dotkną m.in. basenów. W piątek (16 października) nowe zasady bezpieczeństwa opublikowało Ministerstwo Sportu. Kto będzie mógł korzystać z pływalni?

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe restrykcje w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. 

Nowe obostrzenia przewidują m.in. zawieszenie od soboty (17 października) działalności basenów i aquaparków w żółtych i czerwonych strefach. 

Reakcja Otylii Jędrzejczak

Informacja ta spotkała się z oporem polskiego środowiska pływackiego. "Przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych" - argumentowała mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak w mediach społecznościowych.

W piątek była pływaczka poinformowała, że przedstawiła wicepremierowi, ministrowi sportu Piotrowi Glińskiemu i wiceminister resortu Annie Krupce stanowisko środowiska pływackiego i przedstawicieli dyscyplin związanych z pływalniami. "Dziękuję za rozmowę i wysłuchanie. Myślę, że udało się nam znaleźć kompromis w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej" - podkreśliła.

Reklama

Oto zasady

Również w piątek Ministerstwo Sportu opublikowało na swoim profilu na Twitterze nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące pływalni. Zgodnie z nimi z basenów będą mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć na uczelni i w szkole.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinfotmowało o kolejnych 7705 zakażonych osobach. Zmarło 132 chorych - najwięcej od początku epidemii. 12 spośród zmarłych chorowało na COVID-19, a 120 osób miało choroby współistniejące.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy