Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia: Bon dla nauczycieli na zakup sprzętu

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę (4.11), że nauczyciele otrzymają specjalny bon w wysokości 500 zł na zakup sprzętu do zdalnego nauczania.

Premier zapowiedział wprowadzenie szeregu nowych obostrzeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. W klasach 1-3 szkoły podstawowej ogłoszono naukę zdalną, zamknięto galerie handlowe, muzea, kina, teatry i inne instytucje kultury, ograniczono funkcjonowanie hoteli. Premier apeluje o pracę zdalną i pozostanie w domach. 

Szef rządu na środowej konferencji prasowej poinformował o nowych restrykcjach, ale też o rozwiązaniach, które mogą być pomocne w walce z epidemią koronawirusa.

Bon dla nauczycieli

Specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej otrzymają nauczyciele.

Reklama

"To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać nauczycielom jest w tym przypadku niezbędny, żeby w jak najbardziej skuteczny sposób prowadzić pracę zdalną" - wyjaśnił Morawiecki.

Zostańmy w domu

"Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest - zdaniem wszystkich specjalistów - dzisiaj już wiadomo jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią" - powiedział Morawiecki. 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje