Reklama

Reklama

Nowe obostrzenia. Będzie poluzowanie restrykcji dotyczących dzieci?

Obowiązujący reżim sanitarny jest bardzo ciężki dla psychiki dziecka i wszyscy musimy się z tym liczyć, "ale musimy zadbać o osoby starsze, do których dzieci mogą przynieść koronawirusa" - powiedział w poniedziałek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej pytany był m.in. o to, czy brane pod uwagę jest poluzowanie obostrzeń dotyczących dzieci.

Reklama

Rzecznik MZ podkreślił, że obostrzenia dotyczące "dość dużego grupowania się ludzi, które obowiązują nas w sylwestra, dotyczą także naszych dzieci". Podkreślał, że transmisja koronawirusa u najmłodszych jest dość szybka i wirus jest w stanie przenieść się na osoby starsze.

- Jeżeli ferie nasze dzieci spędzą na przykład u dziadków, (...) to pamiętajmy, że uczestnicząc w dość gremialnych wspólnych zabawach, koronawirus może się rozprzestrzeniać bardzo szybko i możemy zakazić choćby naszych dziadków - powiedział. Jak mówił, obowiązujący reżim sanitarny jest bardzo ciężki dla psychiki dziecka i wszyscy musimy się z tym liczyć, "ale musimy zadbać o osoby starsze, do których dzieci mogą przynieść koronawirusa".

Nowe obostrzenia

Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich.

Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach nie ma zajęć - jest przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie od 4 do 17 stycznia będą ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całym kraju.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 3 211 osób, a zmarło 29 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto ponad 1,261 mln przypadków COVID-19. Zmarło ponad 27 tys. chorych.

Resort zdrowia poinformował ponadto w poniedziałek, że z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 17 078 osób, u których potwierdzono zakażenie; 1 599 jest pod respiratorami. Resort przekazał, że do tej pory wyzdrowiało ponad milion chorych na COVID-19.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje