Reklama

Reklama

Nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta

- Prezydent czuje się dobrze, ma lekkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - przekazała w "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii" minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke, pytana o stan zdrowia Andrzeja Dudy. Prezydent po raz drugi jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

W środę szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot poinformował, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. To drugi raz, kiedy prezydent przechodzi COVID-19. Wcześniej zakażony SARS-CoV-2 był w październiku 2020 roku.

Prezydent zakażony koronawirusem. Jak się czuje?

Pytana o stan zdrowia prezydenta minister Janke powiedziała, że przebywa on w absolutnej izolacji przez 10 dni. - Czuje się dobrze, ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - przekazała. Podkreśliła, że jest również w stałym kontakcie ze współpracownikami. 

Pytana, czy prezydent planuje urlop i regenerację na przykład na nartach, odparła, że nie wie, ale "po takiej chorobie należy odpoczywać i kontrolować stan zdrowia". - Myślę, że tak będzie w tym przypadku - dodała.

Prezydent Duda przyjął trzy dawki szczepionki

Reklama

Prezydent Andrzej Duda przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (w kwietniu i czerwcu ubiegłego roku) oraz dawkę trzecią, przypominającą (17 grudnia). Minister dodała w programie, że myśli, iż dzięki zaszczepieniu prezydent chorobę przechodzi łagodniej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL