Reklama

Reklama

Nowa szczepionka mRNA przeciw COVID-19. Startują badania

Francuski gigant farmaceutyczny Sanofi i amerykańska firma biotechnologiczna Translate Bio rozpoczynają badania kliniczne nad nową potencjalną szczepionką przeciw COVID-19 bazującą na technologii mRNA. Będzie to pierwsze badanie preparatu na ludziach. Udział w nim weźmie 415 ochotników.

Wyniki spodziewane są w trzecim kwartale 2021 r.

Jest to już druga potencjalna szczepionka Sanofi. Pierwsza to szczepionka białkowa stworzona wspólnie z brytyjskim koncernem GSK, której wdrożenie opóźniło się o wiele miesięcy ze względu na błąd w badaniach, który zmusił firmę w lutym do ponownego rozpoczęcia badań II fazy, zaś spodziewany termin wejścia preparatu to końcówka tego roku.

Nowy środek to szczepionka w najnowszej technologii mRNA, na której oparte są preparaty Pfizer-BioNTech i Moderna. Były to pierwsze w historii preparaty tego typu dopuszczone do użytku. W drugim kwartale roku spodziewana jest autoryzacja kolejnej szczepionki mRNA, niemieckiej firmy CureVac.

Reklama

W piątkowym komunikacie Sanofi i Translate Bio podały, że prowadzą równoczesne badania laboratoryjne nad skutecznością swojego i innych preparatów mRNA wobec nowych wariantów koronawirusa.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy