Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: W środę ponad 17 tys. zakażeń

W środowym raporcie resortu zdrowia znajdzie się ponad 17 tys. nowych zakażeń - wynika z nieoficjalnych informacji. Środa to piąty kolejny dzień ze wzrostami tydzień do tygodnia, co może świadczyć o nadejściu piątej fali zakażeń.

O liczbie nowych przypadków koronawirusa informuje RMF FM.

Dodajmy, że tydzień wcześniej, 29 grudnia, odnotowano 15 571 zakażeń i 794 zgony.

W środę zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. O 10.30 resort zdrowia tradycyjnie poda oficjalne dane dotyczące przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce, a na godz. 11.15 zaplanowano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Co z obostrzeniami?

Rząd nie wprowadzi w najbliższych dniach nowych obostrzeń - wynika z nieoficjalnych ustaleń Interii. O wprowadzeniu kolejnych restrykcji, w tym możliwym ograniczeniu działalności galerii handlowych, mówił w poniedziałek Adam Niedzielski.

Reklama

Aktualne restrykcje obowiązują do końca stycznia. Zgodnie z nimi ograniczono liczbę gości restauracji czy hoteli do 30 proc. miejsc (nie dotyczy to osób zaszczepionych), zakazano także działalności dyskotek. 

Scenariusz katastroficzny?

- Frapująca jest liczba zajętych łóżek, bo jest ich około 20 tys. Wystartowanie z takiego poziomu z piątą falą to jest scenariusz katastroficzny - ostrzegał w poniedziałek w RMF Niedzielski.

Ładowanie...

Obawy rządu wynikają przede wszystkim z wysokiej zakaźności wariantu Omikron, który - w połączeniu z innymi czynnikami - zdążył doprowadzić do rekordowej liczby przypadków w innych europejskich krajach.

Reklama

Reklama

Reklama