Niedzielna msza święta. Gdzie oglądać transmisję?

Zapraszamy na transmisję nabożeństwa z klasztoru ojców Paulinów na Jasnej Górze. W związku z zagrożeniem związanym z nowym koronawirusem w Polsce biskupi w kraju udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych do 29 marca.

Transmisja internetowa Mszy św. z Sanktuarium w Łagiewnikach

Msze św. odprawiane na Jasnej Górze można oglądać na stronie internetowej sanktuarium oraz na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Informacje o godzinach mszy św. przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępne są TUTAJ (plan jest aktualizowany codziennie). 

Transmisje online:

6:30, 7:30, 11:00, 13:30, 14:30 Kaplica Matki Bożej Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

12:00 Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Szczecinie

12:00 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

15:00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Wilno, Litwa

17:00 Kaplica w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

17:00 Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej

17:00 Kościół św. Antoniego w Nagoszynie

17:00 Parafia Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim

17:30 Parafia Świętego Michała Archanioła w Skrzyszowie

18:00 Parafia Świętego Pawła w Bochni

18:00 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach

18:30 Sanktuarium Świętego Józefa w Słupsku

18:30 Kościół Świętej Trójcy w Krakowie

19:00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Kraków-Łagiewniki

19:00 Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty w Lublinie

Dodatkowo, pełna lista aktualnie odprawianych mszy św. na żywo przez internet, w różnych językach, dostępna jest także na specjalnej stronie internetowej (TUTAJ).

Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą, będą mogli włączać się duchowo w codzienną modlitwę na Jasnej Górze w intencji osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych oraz wygaśnięcia epidemii koronawirusa, o którą zaapelowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że biskupi zachęcili osoby objęte dyspensą, które w czasie epidemii nie uczestniczą w mszach św., do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Dla kogo dyspensa?

Dyspensa jest udzielona następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem oraz pracownikom służby zdrowia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.