Reklama

Reklama

Nie żyje o. Jan Rzepiela, redemptorysta z Tuchowa

W 56. roku życia zakonnego i na dwa dni przed złotym jubileuszem kapłaństwa zmarł o. Jan Rzepiela - poinformował zakon redemptorystów. Miał 75 lat, od dwóch tygodni przebywał w szpitalu w Krakowie w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

"19 czerwca 2020 r. w Krakowie zmarł nasz Współbrat, o. Jan Rzepiela CSsR (senior)" - podali redemptoryści.

"O. Jan Rzepiela CSsR (senior), mieszkający w Tuchowie, od dwóch tygodni przebywał w szpitalu w Krakowie w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od ponad tygodnia był w ciężkim stanie, miał także inne choroby współistniejące".

O. Jan Rzepiela urodził się 16 stycznia 1945 r. w Szymbarku k. Gorlic, pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 15 sierpnia 1964 r., a święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1970 r.

Reklama

W 1990 r. został przeniesiony do Tuchowa, a w 1997 r. ponownie do Lubaszowej. Od 2000 r. pracował w Paczkowie, natomiast od 2014 r. był ponownie członkiem wspólnoty redemptorystów w Tuchowie.

"O. Jan był bardzo cenionym i serdecznym duszpasterzem, wzbudzającym gorące uczucia kaznodzieją i przez wiele lat lubianym wykładowcą teologii fundamentalnej i religiologii w Seminarium Redemptorystów w Tuchowie" - napisali redemptoryści.

Jak informowaliśmy w tym tygodniu, jest "coraz więcej przypadków koronawirusa w małopolskim Tuchowie. W gminie stwierdzono już 83 zachorowania. Niemal połowa z nich to redemptoryści z miejscowego klasztoru i seminarium".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje