Reklama

Reklama

Nie żyje kanclerz i rzecznik radomskiej Kurii Biskupiej ks. Edward Poniewierski. Chorował na COVID-19

Ks. prałat Edward Poniewierski chorował na COVID-19 i w ostatnich tygodniach przebywał w radomskim szpitalu - poinformowała kuria biskupia. To kolejna ofiara koronawirusa wśród radomskiego kleru.

Ks. prałat Edward Poniewierski miał 68 lat, kapłanem był przez 43 lata. Zmarł we wtorek w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Reklama

To kolejna ofiara COVID-19 wśród księży z diecezji radomskiej. Jak informował w ubiegłym tygodniu wikariusz generalny radomskiej kurii bp Piotr Turzyński, od początku pandemii do końca grudnia 2020 r. w diecezji radomskiej zmarło 12 kapłanów chorujących na COVID-19 lub w związku z powikłaniami spowodowanymi przez tę chorobę.

Ks. Edward Poniewierski urodził się 9 września 1953 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku z rąk Sługi Bożego biskupa Piotra Gołębiowskiego w Sandomierzu. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Przyznano mu nagrodę św. Kazimierza

Przez kilka lat pełnił posługę ojca duchownego alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a następnie w Radomiu. W latach 1996-1999 był proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, a w latach 2002-2013 proboszczem parafii katedralnej pw. Opieki NMP w Radomiu.

Dwukrotnie pełnił funkcję Kanclerza Kurii Diecezji Radomskiej: pierwszy raz w latach 1999-2002, powtórnie od roku 2013. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego radomskiej kurii.

Od grudnia 2018 roku był postulatorem w procesie beatyfikacyjnym ks. Romana Kotlarza, który prowadzi diecezja radomska.

W 2017 roku został laureatem radomskiej Nagrody Św. Kazimierza, która jest przyznawana w Radomiu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii miasta.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama