Reklama

Reklama

Nauczyciele z COVID-19 w Warszawie i Krakowie

Co najmniej do poniedziałku lekcje w trybie zdalnym będą odbywać się w jednej z publicznych szkół podstawowych w Warszawie. Chodzi o placówkę nr 210 imienia Bohaterów Pawiaka na stołecznym Muranowie. Jeden z nauczycieli został zakażony koronawirusem. W szkole uczy się około pół tysiąca dzieci. Na kwarantannę trafiło też dziewięcioro nauczycieli z jednej ze szkół w Krakowie.

Pedagog z Warszawy zadzwonił w środę (2 września) do dyrekcji szkoły z informacją, że ma dodatni wynik testu. Podejrzenie COVID-19 miał już wcześniej - był na weselu, na którym pojawiła się chora osoba. 

Nauczyciel nie przyszedł na rozpoczęcie roku szkolnego. Brał za to udział w dwóch radach pedagogicznych. Pracownicy szkoły zostaną teraz przebadani na obecność koronawirusa. 

"Z powodu zachorowania jednego z nauczycieli szkoły, zgodnie z procedurami COVID-19 i decyzją sanepidu, zajęcia stacjonarne zostają zawieszone w dniach 3-7 września 2020 r. W miarę możliwości zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym" - czytamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 210 imienia Bohaterów Pawiaka w Warszawie.

Reklama

Warszawa: COVID-19 wykryty także u ucznia

COVID-19 wykryto także u jednego z uczniów pierwszej klasy Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych na Mokotowie. Klasa uczy się zdalnie.

Kraków: Koronawirus w liceum

Na kwarantannę trafiło również dziewięcioro nauczycieli z krakowskiego VI Liceum Ogólnokształcącego - podaje "Gazeta Krakowska". Pedagodzy mogli mieć kontakt z innym nauczycielem, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Pedagodzy dowiedzieli się o sprawie w poniedziałek (31 sierpnia), czyli jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. W budynku szkoły przeprowadzono odkażanie pomieszczeń, a nauczycieli wysłano na kwarantannę.

Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji Narodowej blisko 50 szkół i przedszkoli w całej Polsce musiało wprowadzić nauczanie zdalne. Dziś resort ma zaktualizować statystyki. 

Michał Dobrołowicz

Opracowanie: Urszula Gwiazda

Czytaj na RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy