Reklama

Reklama

Nauczanie zdalne w klasach 4-8. Nowe obostrzenia w szkołach

Od poniedziałku, 26 października, nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie odbywać się trybie zdalnym. Najmłodsze dzieci nadal będą uczyć się w trybie stacjonarnym. To nowe obostrzenia dotyczące funkcjonowania szkół, ogłoszone w piątek, 23 października, przez premiera.

Przejście na naukę zdalną w klasach 4-8 w szkołach podstawowych to jedna z reakcji na gwałtownie rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Pełną listę nowych restrykcji przedstawił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szkoły ponadpodstawowe i wyższe nadal będą funkcjonować w trybie zdalnym. 

Ponadto w godzinach od 8 do 16 nieletni do 16. roku życia będą mogli wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej. 

Reklama

Uzasadniając decyzję o tym, że starsi uczniowie szkół podstawowych będą uczyć się zdalnie, premier powołał się na badania. - Otóż w grupie osób do 11-12. roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - powiedział Morawiecki.

Poza tym - jak dodał - dla małych dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub w przedszkolach, bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym. - Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej - podkreślił premier. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy