Reklama

Reklama

Najnowszy bilans koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 219 osób – podało w sobotę rano, 23 maja, Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał również, że zmarło ośmiu zakażonych - siedem osób w woj. łódzkim. Łącznie odnotowano dotąd 20 838 przypadków i 990 zgonów.

W najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia znów wyróżnia się woj. śląskie. Stwierdzono tam 162 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 

Z najnowszych danych resortu wynika, że zakażenie potwierdzono też u 12 osób z woj. wielkopolskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. pomorskiego, ośmiu osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. opolskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, trzech osób z woj. małopolskiego, dwóch osób z woj. lubuskiego, jednej osoby z woj. warmińsko-mazurskiego, jednej osoby z woj. lubelskiego, jednej osoby z woj. kujawsko-pomorskiego i jednej osoby z woj. podlaskiego. 

Reklama

Poinformowano też o śmierci ośmiu zakażonych osób. Siedmiu z nich zmarło na terenie woj. łódzkiego. 

W Łańcucie zmarł 84-latek. W Zgierzu zmarły cztery osoby: 64-latek, 63-latek, 82-latka i 78-latka. W Łodzi odnotowano zgon 87-latki, a w Bełchatowie 74-latka i 87-latki.

"Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - podano.  

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 20 838 osób. 990 z nich zmarło. Wyzdrowiało 8 977 pacjentów. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

85
2
72
1
73
2
8
47
5
35
2
2
46
1
158
3
36
2
66
43
1
29
1
60
3
143
2
Ładowanie...
Ładowanie...

Pierwszy przypadek w Polsce 4 marca

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama