Reklama

Reklama

MZ: 93 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, 6 maja po południu o 93 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 11 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Łączna liczba zakażeń w Polsce wynosi 14 740. Zmarły 733 osoby, a 4655 wyzdrowiało. To kolejny dzień, po 1 i 2 maja, kiedy dobowa liczba ozdrowiałych jest większa od liczby osób zakażonych.

Łącznie w środę poinformowano o 311 nowych przypadkach zakażenia i 18 ofiarach śmiertelnych.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: 42 z mazowieckiego, 27 z łódzkiego, 12 ze śląskiego, sześciu z wielkopolskiego, trzech z dolnośląskiego, jednej z podlaskiego, jednej z małopolskiego i jednej z zachodniopomorskiego.

Reklama

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Kolejne ofiary COVID-19 w Polsce to: 63-latek, 61-latek z Raciborza, 78-latka z Gdańska, 83-latka, 86-latek z Tychów, 40-latka ze Szczecina, 72-latek z Kędzierzyna-Koźla, 82-latek z Zawiercia, 74-latek ze Starachowic, 84-latek z Warszawy, 48-latek z Radomia.

Większość osób miała choroby współistniejące. 

MZ poinformowało też, że w związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, został on usunięty z wykazu.

Ładowanie...

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu. Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Ładowanie...
Ładowanie...

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy