Reklama

Reklama

Msza św. online. Gdzie oglądać?

W związku z zagrożeniem związanym z nowym koronawirusem w Polsce biskupi w kraju udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych do 29 marca. Gdzie można zobaczyć transmisje online? Publikujemy listę wraz z godzinami.

Msze św. odprawiane na Jasnej Górze można oglądać na stronie internetowej sanktuarium oraz na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Informacje o godzinach mszy św. przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępne są TUTAJ (plan jest aktualizowany codziennie)

Transmisje online:

6:30, 7:30, 11:00, 13:30, 14:30 Kaplica Matki Bożej Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

12:00 Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Szczecinie

12:00 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

15:00
 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Wilno, Litwa

17:00 Kaplica w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

17:00
 Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej

17:00 Kościół św. Antoniego w Nagoszynie

17:00 Parafia Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim

17:30 Parafia Świętego Michała Archanioła w Skrzyszowie

18:00
Parafia Świętego Pawła w Bochni

Reklama

18:00 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach

18:30 Sanktuarium Świętego Józefa w Słupsku

19:00 Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela i Świętego Jana Ewangelisty w Lublinie

Dodatkowo, pełna lista aktualnie odprawianych mszy św. na żywo przez internet, w różnych językach, dostępna jest także na specjalnej stronie internetowej (TUTAJ). 


Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą, będą mogli włączać się duchowo w codzienną modlitwę na Jasnej Górze w intencji osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych oraz wygaśnięcia epidemii koronawirusa, o którą zaapelowała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że biskupi zachęcili osoby objęte dyspensą, które w czasie epidemii nie uczestniczą w mszach św., do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Dla kogo dyspensa?

Dyspensa jest udzielona następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem oraz pracownikom służby zdrowia.

Transmisja online mszy świętej (15 marca o godz. 19.00 i 20.30):

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje