Reklama

Reklama

MSZ: Polska przekazała milion szczepionek przeciwko COVID-19 dla afgańskich uchodźców w Iranie

Polska przekazała 1 mln szczepionek przeciwko COVID-19 dla afgańskich uchodźców w Iranie - poinformowało w środę MSZ we wpisie na Twitterze. To kolejne wsparcie dla Irańczyków.

MSZ poinformowało, że darowizna ta stanowi drugą transzę pomocy szczepionkowej, którą w tej samej liczbie Polska przekazała Iranowi w październiku 2021 roku.

Wpis ministerstwa ma hasztag #solidarityPL (solidarność).

W sierpniu ubiegłego roku Polska wysłała szczepionki do Australii (1 mln dawek), Hiszpanii (2,4 mln), Portugalii (0,6 mln). Do Norwegii wysłano 1 mln dawek Moderny. A na Ukrainę przekazano 0,65 mln dawek szczepionki AstraZeneca.

Kraje rozwijające się odrzuciły w grudniu 100 mln dawek szczepionek

- Ponad 100 mln dawek zostało odrzuconych w samym tylko grudniu - poinformowała w czwartek w rozmowie z posłami do Parlamentu Europejskiego Etleva Kadilli, odpowiedzialna za oddział zaopatrzenia dyrektor UNICEF.

Reklama

Dodała, że głównym powodem odmowy przyjęcia szczepionek był ich krótki termin ważności. Kraje wysokorozwinięte przekazują państwom biedniejszym dawki z krótkim terminem ważności i jest to najpoważniejszy problem wpływający na efektywność programu COVAX - podała agencja Reutera, powołując się na urzędników Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy