Reklama

Reklama

MSWiA: Podróżni oczekujący na granicy dostaną prowiant

W rejon punktów kontroli granicznej dostarczane są prowiant i woda. W przekazywanie prowiantu podróżnym czekającym na przekroczenie granicy zaangażowane są służby - poinformował w środę wydział prasowy MSWiA w komunikacie.

Jak poinformowano w komunikacie, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zobligował wojewodów z regionów przygranicznych do zorganizowania pomocy dla osób oczekujących na przekroczenie granicy.

"W rejon punktów kontroli granicznej dostarczane są prowiant i woda. W zależności od województwa w rozdawanie produktów zaangażowana jest Straż Graniczna, Policja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozstawiane są również przenośne toalety" - zaznaczono.

W komunikacie przekazano, że prowadzona jest również współpraca ze stroną niemiecką, aby usprawnić dostarczanie prowiantu i wody podróżnym. "Z inicjatywy wojewody dolnośląskiego w pomoc podróżnym włączył się również powiat Görlitz" - wskazano.

Reklama

MSWiA otwiera kolejne przejścia

"Już wczoraj podróżnym oczekującym na wjazd do Polski przed Jędrzychowicami i Świeckiem pracownicy Orlen Deutschland na prośbę MSWiA rozdawali kanapki, wodę, napoje energetyczne i batony. Natomiast dziś w akcję pomocy włączyły się stacje Orlenu zlokalizowane po stronie polskiej, które w miarę możliwości również przekazują żywność i napoje" - dodano.

We wtorek wieczorem MSWiA podjęła decyzję o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających. Granicę z Czechami podróżni mogą przekroczyć trzema nowymi przejściami, natomiast na granicy z Litwą otwarto dodatkowe przejście w Ogrodnikach. Z kolei na granicy z Niemcami na czterech przejściach drogowych rozszerzony został zakres ruchu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy