Reklama

Reklama

Mobilne punkty szczepień w każdym województwie

Decyzją Agencji Rezerw Materiałowych przygotowanych zostanie 16 mobilnych punktów szczepień. Jak zapowiedział premier, takie punkty mają wkrótce funkcjonować w każdym województwie. Mateusz Morawiecki poinformował też, że Polska uruchamia różne kanały handlowe, żeby spróbować dokonać zakupu szczepionki przeciwko COVID-19 na świecie.

- W każdym województwie chcemy, by powstał jeden punkt mobilny, dla osób, które mają problem z dojechaniem do punktu szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji prasowej na terenie szpitala w Krakowie.

Reklama

- Dziś w Polsce każdego dnia ponad 6 tys. punktów wykonuje szczepienia. Jedynym co nas ogranicza to liczba szczepionek - wyjaśniał z kolei Michał Dworczyk. 

- Mamy nadzieję, że w drugim kwartale to się zmieni - dodał. Jak wyjaśnił, mobilne punkty mogą zacząć działać, kiedy do Polski dotrze odpowiednia liczba dawek szczepionek. 

- Chcemy, żeby w każdym województwie był taki tir z naczepą – mobilnym punktem, który w ciągu 15 minut po dojechaniu na miejsce może rozpocząć szczepienie – powiedział Dworczyk, podkreślając, że mobilne punkty przetestowano już w Krakowie. Jak dodał, rząd chce, aby funkcjonowały one we wszystkich województwach z półtora miesiąca. 

Premier: Uruchamiamy różne kanały handlowe

- Grozi nam wyraźnie trzecia fala, wzrost zakażeń – powiedział  premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował, żeby przestrzegać obostrzeń.

Raz jeszcze podkreślił, że Polska będzie naciskać na Komisję Europejską w sprawie dostaw szczepionek. O czym mówił wcześniej w także w Katowicach.

- Jednocześnie uruchamiamy nasze różne kanały handlowe, żeby spróbować dokonać jakichś zakupów na świecie. Czy to się uda? Tego nie wiem. Liczyliśmy na Unie Europejską, ale teraz widzę, że wszystkie kraje członkowskie są bardzo mocno rozczarowane - oświadczył premier.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama