Reklama

Reklama

Ministerstwo Zdrowia zapowiada projekt rehabilitacji postcovidowej

W przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej. Wkrótce minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi szczegóły projektu - poinformował na Twitterze resort zdrowia.

Lider PO Borys Budka zaprezentował pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia. Jednym z elementów programu jest bilans zdrowia Polaków po COVID-19.

Po konferencji Platformy Obywatelskiej Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o własnym programie rehabilitacji postcovidowej. "W przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej. Wkrótce minister Adam Niedzielski ogłosi szczegóły projektu" - zapowiedziało MZ.

Reklama

Resort zdrowia zdementował też część informacji, które pojawiły się na konferencji PO. Jedna z nich - umieszczona na infografice - mówiła, że udział brytyjskiej mutacji koronawirusa wynosi obecnie 90 procent.

"Zgodnie z wynikami prac zespołu sekwencjonującego prof. Krzysztofa Pyrcia obecność wersji brytyjskiej koronawirusa w Polsce to nie 90 proc., jak podają niektórzy politycy, ale 80 proc. Sekwencjonowaniem dodatkowo zajmuje się teraz Uniwersytet w Białymstoku" - podało ministerstwo na Twitterze.

Na innej grafice znalazł się postulat, by przekazać uprawnienia do szczepienia dla pielęgniarek bez udziału lekarza.

"Mówmy prawdę: umożliwienie kwalifikacji do szczepienia przez inne zawody medyczne niż lekarz zakłada projekt zmiany ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach u ludzi. Projekt przeszedł przez Sejm, a senatorowie zgłosili poprawki niewnoszące wartości merytorycznej, co wydłuży proces legislacyjny" - napisało Ministerstwo Zdrowia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy