Reklama

Reklama

Ministerstwo Zdrowia: Nowy bilans zakażonych

Potwierdzono 17 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, w sumie jest ich 766 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego - przekazano.

Zachodniopomorskie: Nie wymagają hospitalizacji

Na Pomorzu Zachodnim potwierdzono pięć kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To pięć młodych osób: trzech mężczyzn i dwie kobiety - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Czworo z nich pochodzi ze Szczecina, a jedna osoba z powiatu polickiego. Stan wszystkich zakażonych jest dobry, przebywają obecnie w izolacji domowej.

Reklama

Śląskie: Stan części pacjentów ciężki

"W ciężkim stanie w szpitalu przebywa starsza kobieta z powiatu lublinieckiego, która zakaziła się od osoby z Niemiec. Zakażenie groźnym wirusem pogorszyło także gwałtownie stan zdrowia mieszkańca powiatu cieszyńskiego - starszy mężczyzna był leczony na inne choroby. W tym przypadku służby sanitarne ustalają źródło jego zakażenia" - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Do szpitala zakaźnego w Tychach w ciężkim stanie został przewieziony mężczyzna w sile wieku, który dotąd - po powrocie z Włoch - przebywał w kwarantannie domowej, pod nadzorem sanepidu w Rybniku. Po tygodniu pojawiły się u niego silne objawy zakażenia koronawirusem.

Ponadto w szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy, niepełnosprawny mężczyzna z powiatu lublinieckiego. Z kolei w cieszyńskim szpitalu leczony jest mężczyzna w sile wieku, który - jak ustalili inspektorzy sanitarni - zakaził się od osoby chorej że swojego otoczenia. Stan pacjenta jest dobry.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

856
1736
3
2775
778
1
2047
663
1909
1
367
2
1207
3294
27
947
1
404
4
548
1250
905
12
763

Lubuskie: Trzy osoby zakażone

W woj. lubuskim stwierdzono trzy kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To oznacza, że dotychczas w regionie wykryto go u 19 osób, z których jedna wyzdrowiała. Stan nowych zakażonych jest dobry - poinformowała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

"Osoby zarażone pochodzą z powiatów żagańskiego i zielonogórskiego. Mieszkanka pierwszego z nich jest w średnim wieku, z drugiego to kobieta i mężczyzna w sile wieku. Stan zdrowia tych osób jest dobry, wszystkie przebywają w izolacji domowej" - powiedziała rzeczniczka.

Opolskie: Dwa nowe przypadki w regionie 

Jak informuje wojewoda opolski, dwa nowe przypadki zakażenia stwierdzono u mieszkańców powiatu prudnickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. 

Mężczyzna z okolic Prudnika mógł się zarazić podczas niedawnego pobytu w Niemczech. Obecnie przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Drugi chory, który w ostatnim czasie nie przebywał poza granicami kraju, obecnie został poddany kwarantannie domowej.

W poniedziałek 115 nowych przypadków

Dzień wcześniej, w poniedziałek 23 marca zanotowano 115 nowych przypadków zarażenia w naszym kraju. To jak dotąd rekordowy dobory skok zachorowań.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne