Reklama

Reklama

Ministerstwo Zdrowia: Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem

Są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w czwartek 19 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 32 osób. Tylko w czwartek odnotowano 70 nowych przypadków. To dotychczas największy dobowy przyrost zakażeń. Łącznie w Polsce odnotowano 355 przypadków zakażenia koronawirusem.

Potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki, jak podaje resort, dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, sześciu osób z woj. śląskiego, pięciu osób z woj. lubuskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, "z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników".

Podsumowując - łącznie w Polsce stwierdzono do tej pory 355 przypadków zakażenia. Zmarło pięć osób.

Reklama

Tylko w czwartek 19 marca stwierdzono 70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

85
2
72
1
73
2
8
47
5
35
2
2
46
1
158
3
36
2
66
43
1
29
1
60
3
143
2

Stan zagrożenia epidemicznego

Przypomnijmy, że od 14 marca do odwołania w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Oznacza to liczne ograniczenia - czasowe przywrócenie kontroli granicznych, obowiązkową kwarantannę dla osób przyjeżdżających do naszego kraju, zawieszenie lotów czy ograniczenia w handlu.

Zamknięte są siłownie, baseny, kluby taneczne, kluby fitness, muzea, biblioteki, kina. Wprowadzono ograniczenie działalności restauracji, kawiarni czy barów. Mogą one świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz.

Apteki, sklepy spożywcze i drogerie są otwarte także w częściowo zamkniętych galeriach i centrach handlowych.

Banki i placówki finansowe pracują normalnie.

Stan zagrożenia epidemicznego oznacza również zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Zakaz obowiązuje zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Zakłady pracy nie mają charakteru zgromadzeń w myśl wskazanych przepisów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne