Reklama

Reklama

Minister zdrowia: W ciągu kilkunastu dni nawet 10 tys. zakażonych koronawirusem

- W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc lub dwa tysiące zakażonych koronawirusem. Natomiast w ciągu kilkunastu dni ta liczba może się zwiększyć do 10 tys. osób - uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące chorych. W ciągu kilkunastu dni to może być 10 tys." - powiedział w piątek na konferencji prasowej Szumowski.

Zaznaczył, że w takiej sytuacji "mówienie o tym, kiedy to się skończy, jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem".

"Przygotowujemy się na wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch, gdy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak wygląda epidemia. Jak ona wygląda na świecie, jak ona wygląda w Polsce" - powiedział minister.

Reklama

Szumowski pytany o to, kiedy zostanie opublikowana lista cen odgórnie regulowanych produktów, odpowiedział, że to bardzo "delikatna operacja", a analizy w tej chwili trwają.

"Zleciliśmy w tej chwili analizy, jak kształtowały się ceny tych poszczególnych kategorii produktów w ciągu ostatniego roku. Dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się do publikacji takich cen regulowanych" - zapewnił.

Z kolei premier zapewnił, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców zajmujących się dziećmi do ósmego roku życia w związku z przedłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół do Świąt Wielkanocnych, przysługiwać im będzie za cały ten okres.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje