Reklama

Reklama

Minister zdrowia ujawnił bilans. Ponad 12 tys. nowych zakażeń

- Dzisiaj mamy 12 142 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w czwartek rano minister zdrowia Adam Niedzielski. To już drugi dzień z rzędu, gdy dzienna liczba nowych zakażeń przekracza 12 tys. W ciągu ostatniej doby zmarło 286 osób.

Reklama

Adam Niedzielski był w czwartek rano gościem w RMF FM. Podczas rozmowy ujawnił nowy bilans zakażeń, który w całości zostanie podany o godz. 10.30.

Reklama

Jak przekazał minister zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 12 142 nowe przypadki zakażeń. To praktycznie taki sam wynik, jak w środę, gdy przybyło 12 146 nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju. 

- Patrząc na tydzień wstecz, to oznacza przyrost o ponad 3 tys. przypadków - podkreślił minister.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował z kolei na antenie Polsat News, że w ciągu ostatniej doby zmarło 286 osób. 

Nowe dane oznaczają, że od początku epidemii SARS-CoV-2 potwierdzono w Polsce u 1 673 251 osób. Zmarły 43 094 osoby.

Kiedy szczyt zachorowań?

Jak zauważył Niedzielski, według prognoz szczyt zachorowań wystąpi w naszym kraju pod koniec marca. 

- Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu - przyznał szef resortu zdrowia.

Minister w kwarantannie

Minister zdrowia poinformował też, że przebywa w kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem szefem KPRM Michałem Dworczykiem

Niedzielski dodał, że czuje się dobrze. - Raczej nie ma ryzyka, że złapałem koronawirusa od pana ministra Dworczyka, bo dziś zacznie się siódma doba, więc generalnie objawy powinny się pokazać - przekazał.

- Dzisiaj po południu będę chciał zrobić test i może już zostanę zwolniony przez inspektora sanitarnego z kwarantanny. Czym prędzej chciałbym wrócić - podkreślił minister.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje