Reklama

Reklama

Minister zdrowia: Spada liczba pielęgniarek zapadających na covid

Jak poinformował Adam Niedzielski na Twitterze, liczba zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek znacząco spadła. W grudniu było to 500 dziennie, obecnie to 100.

Szef MZ opublikował na Twitterze wykres informujący o zmniejszającej się między grudniem ubiegłego roku a marcem tego roku liczbie zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek.

"Tak wygląda spadek liczby zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek - od ponad 500 dziennie w grudniu do poniżej 100 obecnie. Do tej pory wykonane zostało ponad 150 tys. szczepień w tej grupie zawodowej" - napisał Niedzielski.

Dwa dni wcześniej minister opublikował również dane dotyczące lekarzy - w tym przypadku także widoczny był znaczny spadek liczby zakażeń. Niedzielski ocenił wówczas, że wśród lekarzy "nie widać trzeciej fali" zachorowań.

Reklama

Darmowy program - rozlicz PIT 2020Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama