Reklama

Reklama

Minister zdrowia: Po majówce instytucje kultury zostaną najprawdopodobniej otwarte

- Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, to są miejsca, które wydają się być bezpieczne pod względem epidemicznym - ogłosił Adam Niedzielski. W środę odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył minister.

Szef resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej, czy oprócz otwarcia obiektów sportowych na świeżym powietrzu rozważane jest "odmrożenie" innych branż i na przykład otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych.

Niedzielski odpowiedział, że jest "pewna zgoda" co do tego jaka będzie sekwencja znoszenia obostrzeń. - Sport uprawiany na otwartym powietrzu, ale też na obiektach sportowych będzie na pewno jednym z priorytetów - podkreślił.

Zobacz także: Noszenie maseczek na świeżym powietrzu. Minister zdrowia: Decyzja za tydzień

Reklama

"Uwolnienie" instytucji kulturalnych

Poinformował, że rozmawiał też z wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim w sprawie funkcjonowania instytucji kultury.

- Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, bo to jest miejsce, które wydaje się bezpieczne zgodnie z badaniami, które analizujemy. I pod tym względem to będą na pewno jedne z pierwszych ruchów, które będziemy wykonywali - powiedział Niedzielski.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama