Reklama

Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi jedną z najsłabiej wyszczepionych gmin

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski pojedzie do podkarpackiej gminy Jeżowe. To jedno z miejsc z najmniejszą liczbą zaszczepionych w Polsce. Minister będzie rozmawiał m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia.

Rozmowy - jak przekazał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz - będą dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.

- Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali, zależy tylko i wyłącznie od nas - od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych - powiedział rzecznik.

Reklama

Czwarte miejsce od końca

Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to 17,8 proc.

Andrusiewicz przekazał, że o godzinie 13:45 w Urzędzie Gminy Jeżowe odbędzie się konferencja prasowa ministra Niedzielskiego oraz wójta gminy Jeżowe Marka Stępaka.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób. 

Ładowanie...
Ładowanie...


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje