Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: W piątek nowe informacje w sprawie obostrzeń

- W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi informacje i dalsze działania w sprawie obostrzeń - poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. - Jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek - sprecyzował. Jak dodał, rząd chce wskazać "szereg nowych rozwiązań dotyczących życia społecznego, gospodarczego już w drugiej połowie lutego".

Pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy można spodziewać się wkrótce otwarcia restauracji, Dworczyk odparł, że informacje w sprawie obostrzeń przedstawi jeszcze w tym tygodniu premier. - Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie - powiedział szef KPRM.

Pytany o możliwość otwarcia hoteli i pensjonatów od 15 lutego, Dworczyk odpowiedział, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. - Proszę jeszcze o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat w tej sprawie przedstawi premier Mateusz Morawiecki - dodał.

Reklama

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji Polsat News 15 lutego zostaną otwarte hotele, które będą funkcjonować w reżimie sanitarnym.

Szef kancelarii premiera zapewniał, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań na COVID-19 maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. - Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję - podkreślił.

Pytany, kiedy można spodziewać się konferencji i ewentualnych informacji o dalszym luzowaniu obostrzeń, Dworczyk odparł, że "jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek".

Zapowiedź "nowych rozwiązań"

- Chcemy zacząć pokazywać szereg nowych rozwiązań dotyczących życia społecznego, gospodarczego już w drugiej połowie lutego i później przedstawiać szereg rozwiązań, które będą pomagały w budowie polskiej gospodarki i w ogóle polskiej rzeczywistości po pandemii - powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że pandemia dotknęła społeczeństwo w bardzo wielu wymiarach i stąd potrzeba "rewitalizacji po pandemii".

Szef KPRM zapewnił, że rząd zabezpieczył środki finansowe na realizację planowanych programów. - Mamy środki zabezpieczone nie tylko ze środków unijnych, ale również ze środków własnych i tak naprawdę patrząc na to, co dzieje się w Polsce i Europie taki impuls gospodarczy, finansowy jest po prostu niezbędny - dodał Dworczyk.

"Nowy Polski Ład"

Podczas środowego posiedzenia kierownictwo PiS zapoznało się i zaakceptowało program "Nowy Polski Ład". Zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego "Nowy Polski Ład", zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy