Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Szczepienia kadry medycznej w pięciu szpitalach tymczasowych

Uruchomiono szczepienia kadry medycznej w pięciu szpitalach tymczasowych w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach - poinformował na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

"Uruchomiliśmy szczepienia dla kadry medycznej w pięciu szpitalach tymczasowych. Informacje i kontakt na stronie http://gov.pl/zdrowie. #SzczepimySię #NarodowyProgramSzczepień" - napisał Dworczyk.

Reklama

Z mapy zamieszczonej pod wpisem wynika, że placówkami tymi są: ZOZ MSWiA w Gdańsku, Szpital Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, CSK MSWiA w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu i Szpitalu Tymczasowy w Katowicach.

Kto w grupie zero?

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. 

Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje