Reklama

Reklama

Michał Dworczyk przekazał, gdzie trafiły szczepionki z Polski

Szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk poinformował, że Polska wysłała szczepionki do Australii, Hiszpanii, Portugalii, Norwegii i na Ukrainę. Ceny szczepionek odsprzedawanych przez Polskę nie są ujawniane.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że Polska do tej pory wysłała szczepionki Pfizera przeciwko COVID-19 - oprócz Australii (1 mln dawek) - do: Hiszpanii (2,4 mln), Portugalii (0,6 mln). Do Norwegii wysłano 1 mln dawek Moderny. We wtorek na Ukrainę zostanie przekazanych 0,65 mln dawek Astra Zeneki.

Ceny szczepionek

O odsprzedaniu szczepionek przeciwko COVID-19 do Australii Dworczyk informował w niedzielę. Połowa dawek szczepionki ma być przeznaczona dla stanu Nowa Południowa Walia, gdzie nastąpił znaczy wzrost zakażeń. Australijski premier Scott Morrison mówił w niedzielę na konferencji prasowej w stolicy kraju - Canberze, że szczepionki otrzymają ludzie w wieku od 20 do 39 lat.

Reklama

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski poinformował w poniedziałek, że ceny szczepionek odsprzedawanych przez Polskę nie są ujawniane. - Obowiązuje reguła, by nie stracić i nie zarobić. Poszczególne państwa pokrywają koszty transportu, który organizujemy" - dodał.

Olbrzymia akcja logistyczna

Kuczmierowski podkreślił, że odsprzedaż szczepionek jest olbrzymią, międzynarodową akcją logistyczną.

- Wszystko odbywa się w profesjonalnych warunkach, zgodnych z prawem farmaceutycznym i wymaganiami producentów. Jest to możliwe między innymi dlatego, że przez ostatnie półtora roku sprofesjonalizowaliśmy RARS, która dzisiaj sprawnie obsługuje cały proces - dodał Kuczmierowski. Zaznaczył, że proces sprzedaży aktywnie wspierają polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Zdrowia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy