Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Premier będzie miał powtórzony test na koronawirusa

Na pewno premier Mateusz Morawiecki będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa, będzie to w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid. Szef rządu czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie - powiedział w środę (14 października) szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że wtorkowy wynik testu premiera był ujemny. - Na pewno ten test będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid, premier czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie - przekazał szef KPRM.

Reklama

Nie potwierdził, że Morawiecki podczas kwarantanny przebywa w rządowym budynku przy ul. Parkowej. - Jest to jeden z rządowych budynków w Warszawie, który jeszcze wiosną został przystosowany do takich potrzeb, jest tam stworzona infrastruktura, która pozwala nie tylko na wideokonferencje, ale również na podpisywanie dokumentów w sposób bezpieczny - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM informował wcześniej, że ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Premier wykonał test na COVID-19 we wtorek, wieczorem tego dnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wynik jest ujemny i nie wykryto zachorowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje