Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Odsuwa się termin uruchomienia szczepień w zakładach pracy

Z powodu problemów z dostawami szczepionek przeciw COVID-19 odsuwa się termin uruchomienia szczepień w zakładach pracy - przekazał pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Zapewnił jednak, że "program ten na 100 proc ruszy w maju".

Szef KPRM wskazał, że w ubiegłym tygodniu wykonano 1,4 mln szczepień. Zaznaczył, że uruchomiono też nowe miejsca, w których można się szczepić. 

- Niestety, (...) borykamy się znowu z problemem związanymi z dostawami szczepionek - powiedział. Dodał, że w związku z tym odsuwa się uruchomienie niezwykle ważnego kanału, czyli szczepień w zakładach pracy.

Start rejestracji 4 maja

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim, w którym udział brał m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, Dworczyk poinformował, że przygotowane są wytyczne, tak, by szczepienia w firmach mogły przebiegać łatwo i szybko. Wskazał, że firmy będą mogły przystąpić do akcji, jeśli chętnych będzie 300 osób, i mogą to być pracownicy, współpracownicy i ich rodziny. Powiedział, że rejestracja szczepień w firmach rozpocznie się 4 maja.

Reklama

Ładowanie...

"To kilka milionów osób"

Szef KPRM poinformował, że proces szczepień w zakładach pracy, pierwotnie planowany nawet na pierwszą dekadę maja, będzie musiał zostać nieco opóźniony.

- Widzimy, że będzie musiało się to trochę przesunąć, niemniej liczymy, że jak najszybciej, a na 100 proc. w maju ruszymy ze szczepieniami w zakładach pracy - to jest kilka milionów osób, które mogą być w ten sposób zaszczepione - powiedział minister Dworczyk.

Jak podkreślił, udział firm w programie szczepień jest ważny nie tylko z punktu widzenia tempa wyszczepiania populacji. - To też ważne dla przedsiębiorców. Myślę że organizacja szczepień na terenie zakładu pracy przez pracodawcę pozwala na ograniczenie różnych niedogodności, można dzięki temu zaplanować wszystkie procesy, zwłaszcza w firmach produkcyjnych - mówił. 

- Każdy wygrywa w tej sytuacji - i dla przedsiębiorcy to jest ważne, i dla pracowników to jest ułatwienie, i z punktu widzenia całej populacji to jest też istotne, bo przyspiesza proces szczepienia - podsumował.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje