Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Informacje dotyczące dalszego luzowania w tym tygodniu

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przekazał, że do końca tygodnia premier i minister zdrowia przedstawią informacje w sprawie dalszego luzowania obostrzeń. - Wśród tych informacji będzie ujęta kwestia zgromadzeń spontanicznych - powiedział.

Szef KPRM pytany na antenie Radia Zet o rekomendację Rady Medycznej w sprawie odstępu 3 tygodni między pierwszą a drugą dawką szczepienia preparatem Pfizer dla dzieci w wieku 12-15 lat odparł, że taka rekomendacja jest przygotowywana.

- W tym tygodniu takie zalecenia przez Ministerstwo Zdrowia zostaną wydane. Takie, żeby podawać najmłodszym osobom szczepionki w odstępie trzech tygodni - poinformował Dworczyk.

Jak dodał, będą to wytyczne dla punktów szczepień.


Plan dalszego luzowania

Dworczyk pytany o to, kiedy zostanie zniesiony zakaz organizowania zgromadzeń spontanicznych, odparł, że nowe regulacje w sprawie obostrzeń pojawią się w tym tygodniu.

Reklama

- Według mojej wiedzy do końca tego tygodnia pan premier z panem ministrem zdrowia przedstawią dalsze luzowanie obostrzeń i kwestia zgromadzeń spontanicznych będzie również ujęta wśród tych informacji - powiedział.

Nie wykluczył, że zakaz ten zostanie zniesiony pod koniec czerwca. Dworczyk przypomniał, że obecne obostrzenia obowiązują do 25 czerwca.

Szczegóły dotyczące loterii

- Po tej dacie będą kolejne luzowania - powiedział szef KPRM, zaznaczając, że wśród tych działań może być zniesienie zakazu organizowania zgromadzeń spontanicznych.

Szef KPRM poinformował również, że w połowie czerwca zostaną przedstawione szczegóły dotyczące loterii zachęcającej do szczepień.

Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone od 6 czerwca do 25 czerwca. Jednak od 6 czerwca rząd przywrócił możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m kw. Ponadto przywrócono od 6 czerwca możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw limitem jednej osoby na 15 m kw. Zwiększony został też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje