Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Dziś ponad 29 tysięcy zakażeń

Szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk potwierdził w "Grafitti" w Polsat News plany wprowadzenia nowych obostrzeń. Jak poinformował, dziś odnotowano ponad 29 tysięcy zakażeń koronawirusem.

- Niestety wiele wskazuje na to, że dodatkowe obostrzenia będą niezbędne - powiedział Dworczyk w Polsat News. - Czekamy na ostatnie dane ze środy, ale wszystko wskazuje na to, że zanotujemy ponad 29 tysięcy nowych zachorowań - poinformował

- Widzimy, co się dzieje u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown i wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas trend [zakażeń] jest niestety cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni na tą sytuację i będziemy musieli podejmować decyzje - argumentował.

Reklama

Dworczyk nie chciał jednak "prowadzić luźnych dywagacji" na temat kształtu obostrzeń.

- W czwartek przedstawimy decyzje, które będą obowiązywać przez najbliższe tygodnie, w tym święta wielkanocne - skomentował.

- Jak będą decyzje, będziemy je precyzyjnie komunikować. Patrząc na dynamikę zakażeń, musimy ograniczać transmisję wirusa, aby mniej pacjentów trafiało do szpitali. Mamy powyżej 75 procent zajętych łóżek covidowych i respiratorów - przekazał.

- Wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, obostrzeniami i tą niezwykłą sytuacją, ale wierzymy, że to ostatnia prosta i moment, gdy trzeba zmobilizować się po raz ostatni - mówił na koniec.

Więcej na ten temat na stronie polsatnews.pl


Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama