Reklama

Reklama

Michał Dworczyk do Rafała Trzaskowskiego: Działajmy razem

Działajmy razem, jak jedna drużyna - tak szef KPRM Michał Dworczyk skomentował słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Polityk opozycji wskazał, że rząd dostarcza za mało szczepionek.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień na konferencji prasowej odniósł się do wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na temat realizacji szczepień w tym mieście.

Trzaskowski mówił w czwartek na antenie TVN24, że system szczepień "wygląda na kolejną odsłonę chaosu". Wskazywał, że obecnie każdy z 60 miejskich punktów szczepień w Warszawie mógłby szczepić 300 pacjentów tygodniowo. - A dostawaliśmy 50, a teraz 100 szczepionek.(...) Mogliśmy szczepić w tych 60 punktach trzy razy więcej pacjentów, ale dostajemy za mało szczepionek - podkreślił.

Reklama

- My będziemy gotowi na czas, tylko pytanie jest takie, czy rządzący dostarczą nam szczepionki - dodał Trzaskowski.

"Gramy jako jedna drużyna"

Dworczyk komentując tę wypowiedź przypomniał, że na 285 warszawskich punktów szczepień, około 60 jest prowadzonych przez samorząd i one "zaszczepiły około 10 proc. wszystkich osób, które przyjęły szczepienia w Warszawie".

- Nie ma więc mowy o jakichś intencjonalnych, nieprzyjaznych działaniach wobec któregokolwiek z samorządów. Chodzi wyłącznie o stworzenie racjonalnej sieci placówek. Przedstawimy takie propozycje na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział szef KPRM.

Zaapelował też do prezydenta stolicy o współpracę ponad podziałami. - Panie prezydencie, nie "my", "wy", tylko gramy tutaj jako jedna drużyna i działamy wspólnie na rzecz tego, żeby zaszczepić jak najszybciej jak najwięcej Polaków - podkreślił.

Dodał jednocześnie, że informacja na temat liczby dostępnych szczepionek jest na bieżąco aktualizowana na stronach rządowych, więc "wiadomo, ile ich jest".

- Po trzecie, bardzo sobie chwalę i tu też bardzo dziękuję, bo jesteśmy w niemal bieżącym kontakcie z panią prezydent (wiceprezydent Renatą) Kaznowską, która jest odpowiedzialna za służbę zdrowia w Warszawie - powiedział Dworczyk.

- Działajmy razem, jak jedna drużyna, która ma wspólny cel - jak najszybsze zaszczepienie jak największej części populacji. To jedyna droga, żeby wyjść z epidemii i spróbujmy wznieść się ponad wszelkie podziały i w sprawie Narodowego Programu Szczepień współpracować - dodał Dworczyk.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy