Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Decyzja w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat w tym tygodniu

- W tym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM i pełnomocnik ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany był na konferencji prasowej o to, dlaczego od niedzieli rejestrować na szczepienie mogą się tylko osoby, które ukończyły faktycznie 18 lat (rocznik 2003) i starsze, a nie cały rocznik 2003, jak wcześniej zapowiadano. Szef KPRM odpowiedział, że wynikało to z interpretacji obowiązujących przepisów.

Dodał równocześnie, że w tym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie szczepień osób w wieku 16 i 17 lat. Zmiana - jak zaznaczył - będzie korzystna.

- W tym tygodniu podejmiemy i zakomunikujemy decyzje dotyczące również osób w wieku 16 i 17 lat. Wtedy ta sytuacja ulegnie kolejny raz zmianie, ale myślę, że to będzie zmiana korzystna. Zaczekajmy na te decyzje - powiedział.

Reklama

Od niedzieli, 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia mogą rejestrować się na konkretne terminy w wybranym punkcie.

Zapisać można się na kilka sposobów: przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson&Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Do tej pory w naszym kraju wykonano ponad 13,7 mln szczepień, w pełni zaszczepionych jest ponad 3,6 mln osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy