Reklama

Reklama

Mazowieckie: 50-latek dwukrotnie próbował uciekać z oddziału covidowego

​50-letni pacjent dwukrotnie próbował opuścić oddział covidowy w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie przebywał w izolacji ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Przy drugiej z prób wyskoczył przez okno - poinformowała policja.

Jak przekazała rzeczniczka miejscowej policji, młodsza aspirant Marzena Laczkowska, 50-latek miał wykonane dwa testy na obecność koronawirusa. Jeden wynik był pozytywny, drugi negatywny. W związku z tą rozbieżnością zdecydowano o umieszczeniu pacjenta w izolacji na oddziale covidowym.

Mężczyzna postanowił jednak opuścić szpital. Za pierwszym razem policjanci odnaleźli go, gdy znajdował się kilka ulic dalej. Został zatrzymany, a następnie odwieziony karetką do szpitala.

Jeszcze tego samego dnia 50-latek próbował drugi raz uciec ze szpitala. Wyskoczył przez okno na pierwszym piętrze i upadł na betonowe podłoże. 

Reklama

- Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że policja przekazała materiały w sprawie 50-latka do miejscowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nieprzestrzeganie kwarantanny i izolacji sanepid może nałożyć karę finansową.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje