Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Zwiększamy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19

- Szpitale tymczasowe, które dzisiaj na Dolnym Śląsku będę odwiedzał, to nasze przedpole walki z COVID-19 - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu. Szef rządu stwierdził, że głównie osoby niezaszczepione trafiają do szpitali.

Szef rządu przypomniał, że liczba zakażeń w czwartej fali jest coraz większa, a rząd w ostatnich miesiącach weryfikował sprzęt i sposoby utrzymania szpitali tymczasowych.

- O ile nasi przeciwnicy polityczni na początku wytykali nam brak zasadności tworzenia, brak potrzeby tworzenia szpitali tymczasowych, potem mówili, że powinny być zamknięte, bo nikomu nie służą - widzimy, jak w pierwszym i drugim przypadku się mylili - mówił premier.

Premier zachęca do szczepień

- Szpitale tymczasowe, które dzisiaj na Dolnym Śląsku będę odwiedzał, to nasze przedpole walki z COVID-19 - dodał premier.

Reklama

Zapewniał, że rząd chce także zabezpieczyć jak największa liczbę łóżek dla pacjentów z innymi schorzeniami.

Morawiecki stwierdził, że to głównie osoby niezaszczepione trafiają do szpitali, a zaszczepieni, jeśli trafią, to przechodzą chorobę dużo lżej.

- Zachęcam do wykorzystania naszej infrastruktury szczepień, która jest gotowa cały czas, jest w pełnej gotowości bojowej - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje