Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Z każdą podaną dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń

"Sytuacja jest trudna. Państwo polskie rzuciło wszystkie środki i siły do ratowania zdrowia i życia Polaków. Zjednoczymy się w tym kluczowym momencie. Z każdą podaną dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. "Zostańmy w domach" - zaapelował szef rządu.

W sobotę w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Apel do Polaków

Premier w opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych wpisie ocenił, że sytuacja jest trudna. 

Reklama

"Państwo polskie rzuciło wszystkie środki, siły i odwody do ratowania zdrowia i życia Polaków. Ponieśliśmy olbrzymie koszty w wielu dziedzinach. Zjednoczymy się w tym kluczowym momencie i wspomóżmy wysiłki wszystkich służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo" - napisał.

"Rok temu jako broń mieliśmy wyłącznie dyscyplinę i solidarność - dziś stoi za nami także nauka" - podkreślił. "Z każdą podaną dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń. Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy. Zostańmy w domach" - zaapelował Mateusz Morawiecki.

Nowe dane z resortu zdrowia

Jak poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 31 757 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 448 osób. 

Ładowanie...
Ładowanie...

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy