Reklama

Reklama

Mateusz Morawiecki: Wykonaliśmy ponad 10 mln szczepień, nie zatrzymujemy się

"Nie zatrzymujemy się - droga do pokonania wirusa jest kręta i napotyka na różne przeszkody, ale cel jest coraz bliżej" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował wszystkim, którzy wykonują szczepienia i którzy już się zaszczepili.

"Wykonaliśmy już ponad 10 mln szczepień! Nie zatrzymujemy się - droga do pokonania wirusa jest kręta i napotyka na różne przeszkody, ale cel jest coraz bliżej. Dziękuję wszystkim, którzy wykonują szczepienia i tym, którzy już się zaszczepili!" - napisał szef rządu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w niedzielę wieczorem, że miniony tydzień zamknęliśmy bilansem ponad 1,4 mln wykonanych szczepień przeciw COVID-19. W poprzednim było ich 1,2 mln.

Ponad 2,6 mln w pełni zaszczepionych w Polsce

W niedzielę przed południem na twitterowym profilu #SzczepimySię, prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu, podano, że w Polsce w pełni zaszczepione - czyli dwiema dawkami lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson - są 2 644 263 osoby. Pierwszą dawkę otrzymało 7 717 859 osób. Poinformowano, że w sumie wykonano 10 287 545 szczepień przeciw COVID-19.

Reklama

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe. Preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Ładowanie...
Ładowanie...

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy